कामना फिल्म अवार्डको मनोनय

- साप्ताहिक संवाददाता

मंसिर १८, २०७४-

 

 

सिने मासिक कामनाले गर्दै आएको कामना फिल्म अवार्डको यो वर्षको मनोनय सार्वजनिक भएको छ । आगामी पुष २२ गते सम्पन्न हुने उक्त अवार्डका लागि कुल ३२ विधामा मनोनयन सार्वजनिक गरिएको छ । 

 

 लक्स कामना फिल्म अवार्डस् २०७४ मा चलचित्र छक्का पञ्जा सर्वाधिक धेरै १७ विधाको मनोनयनमा परेको छ । त्यसै गरी छक्का पञ्जालाई पछ्याउँदै प्रदीप भट्टराईको डेब्यु निर्देशनमा बनेको जात्रा र गाजलु १४/१४ विधाको मनोयनमा परेका छन् । 

 

 

कामना फिल्म अवार्ड २०७४ को मनोनय सूचि

विधा: सर्वोत्कृष्ट चलचित्र

छक्का पञ्जा

डाईङ क्यान्डल

गाजलु

जात्रा

के म तिम्रो होइन र 

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट निर्देशक

सुवर्ण थापा – बाटो मुनिको फूल २

दिपेन्द्र के खनाल – चपलि हाइट २

हेमराज बिसी – गाजलु

आकाश अधिकारी – के म तिम्रो होइन र

निश्चल बस्नेत – लुट २

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट नवनिर्देशक

दीपाश्री निरौला – छक्का पञ्जा

नरेश कुमार केसी – डाइङ क्यान्डल

प्रदीप भट्टराई – जात्रा

रोज राणा – जय परशुराम

सन्तोष सिवाकोटी – शब्द

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट अभिनेता

दयाहाङ राई – विर विक्रम

अनमोल केसी – गाजलु

विपीन कार्की – जात्रा

निखिल उप्रेती – निर्भय

सौगात मल्ल – शब्द

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट अभिनेतृ

प्रियंका कार्की – छक्का पञ्जा

सृजना सुब्बा – डाइङ क्यान्डल

वर्षा राउत – जात्रा

केकी अधिकारी – लभ सासा

नीता ढुंगाना – निर्भय

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट नवअभिनेता

सुगम गुरागाईं – ब्रासलेट

आयुषमान देशराज श्रेष्ठ – चपलि हाइट २

आर्यन अधिकारी – के म तिम्रो होइन र 

पृथ्वीराज प्रसार्इं – किस्मत २

सञ्जय गुप्ता – सफर

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट नवअभिनेत्री

दीया पुन – विर विक्रम

सृष्टि श्रेष्ठ – गाजलु

नम्रता श्रेष्ठ – गााठो

मरिष्का पोखरेल – के म तिम्रो होइन र

कमली वाइबा लामा – शब्द

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट सहअभिनेता

टिका पहाडी – बाटो मुनिको फूल २

जितु नेपाल – छक्का पञ्जा

शिवहरी पौडेल – छक्का पञ्जा

गौरव पहाडी – गाजलु

रविन्द्र बानियाा – जात्रा

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट सहअभिनेतृ

सुभद्रा अधिकारी – बाटो मुनिको फुल २

वर्षा राउत – छक्का पञ्जा

मेनुका प्रधान – गाजलु

गौरी मल्ल – होमवर्क

सविना गोपाली – के म तिम्रो होइन र 

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट खलपात्र

ध्रुव कोईराला – बाजिगर

अर्पण थापा – विर विक्रम

दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा

कमलमणि नेपाल – जात्रा

कामेश्वर चौरासिया – पलास

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट हास्य कलाकार

केदार घिमिरे – छक्का पञ्जा

रविन्द्र झा – जात्रा

दयाहाङ राई – लुट २

सलोन बस्नेत – गाजलु

बुद्धि तामाङ – छक्का पञ्जा

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट बालकलाकार

लाक्पा सिंघे तामाङ – डाइङ क्यान्डल

अरविन्द खड्का – जात्रा

अंग्रकित खड्का – लुट २

प्रसिद्धि भट्टराई – निर्भय

अनुभव रेग्मी – शब्द

 

विधा : कथा

यश कुमार – बाटो मुनिको फूल २

दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा

नरेशकुमार केसी – डाइङ क्यान्डल

हेमराज विसी – गाजलु

शिवम अधिकारी – होमवर्क

 

विधा : पटकथा

यश कुमार – बाटो मुनिको फुल २

दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा

नरेशकुमार केसी – डाइङ क्यान्डल

हेमराज विसी – गाजलु

प्रदीप भट्टराई – जात्रा

 

विधा : संवाद

यश कुमार – बाटो मुनिको फुल २

दीपकराज गिरी/केदार घिमिरे/जितु नेपाल – छक्का पञ्जा

हेमराज बिसी – गाजलु

प्रदीप भट्टराई – जात्रा

यम थापा – शब्द 

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट गीतकार

सुरेश प्राञ्जली – बाटो मुनिको फुल २/नरुने आाखा

अर्जुन पोखरेल – किस्मत २/यी आाखा लैजाउ

दयाराम पाण्डे – पलास/तिमी साथमा

डा. कृष्णहरी बराल – शब्द/हरपल

उत्तम भौकाजी – सफर/प्रियतमा

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट संगीतकार

तारा प्रकाश लिम्बु – विर विक्रम/हारें हारें

राजनराज शिवाकोटी – छक्का पञ्जा/पूर्व पश्चिम रेल

कालिप्रसाद बासकोटा – लुट २/ठमेल बजार

अर्जुन पोखरेल – निर्भय/यो दुनियाँ

बसन्त सापकोटा – राधा/छपक्कै

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व गायक

ताराप्रकाश लिम्बु – विर विक्रम/हारेँ हारेँ

राजनराज शिवाकोटी – छक्का पञ्जा/पूर्व पश्चिम रेल

कृष्ण काफ्ले – छक्का पञ्जा/सुन न चम्पा

प्रताप दास – के म तिम्रो होइन र/पागल

युवराज चौलागाईं – पलास/तिमी साथमा

स्वरुपराज आचार्य – शब्द/हरपल

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व गायिका

जलजला परियार – बाटो मुनीको फुल २/केही कदम

मिलन अमात्य – हाउ फन्नी/यो के हो

अञ्जु पन्त – किस्मत २/यी आाखा लैजाउ

मिना निरौला – लुट २/ठमेल बजार

मेलिना राई – राधा/छपक्कै 

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशन

कविराज गहतराज – छक्का पञ्जा/पूर्व पश्चिम रेल

रामजी लामिछाने – किङ/अधुरो

कविराज गहतराज – किस्मत २/तिम्रो पिक्चर हिट

विक्रम स्वाँर – लुट २/ठमेल बजार

कविराज गहतराज – राधा/छपक्कै

 

विधा : पाश्र्व संगीत

डिजे एलएक्स – बाटो मुनिको फुल २

सुजिल कर्मचार्य – छक्का पञ्जा

रोहित शाक्य – लुट २

रोहित शाक्य/शैलेश श्रेष्ठ – जात्रा

एलिश कार्की – के म तिम्रो होइन र 

 

विधा: सर्वोत्कृष्ट द्वन्द्व निर्देशन

एनबी महर्जन – जय परशुराम

हिमाल केसी – के म तिम्रो होइन र 

रोशन श्रेष्ठ – किङ

चन्द्र पन्त – किस्मत २

राजकुमार उप्रेती – लुट २

 

विधा: छायांकन

पुरुषोत्तम प्रधान – छक्का पञ्जा

निरज काडेल – चपलि हाइट २

रविन आचार्य – डाइङ क्यान्डल

शैलेन्द्र डि कार्की – गाजलु

पुरुषोत्तम प्रधान – लुट २

शिव ढकाल – शब्द

 

विधा : सम्पादन

विपीन मल्ल – छक्का पञ्जा

भुपेन्द्र अधिकारी – डाइङ क्यान्डल

सुरेन्द्र पौडेल – गाजलु

मित्र डि गुरुङ – जात्रा

सुरेन्द्र पौडेल – लुट २

 

विधा : ध्वनी मिश्रण

उत्तम न्यौपाने – गाजलु

सुनयमान श्रेष्ठ – छक्का पञ्जा

उत्तम न्यौपाने – चपलि हाईट २

मनोज राजभण्डारी – जात्रा

मुकेश शाह – के म तिम्रो होइन र

 

विधा – श्रृंगार 

सरोज बुढाथोकी – डाइङ क्यान्डल

सरोज बुढाथोकी – गाजलु

शिवराम केसी – जात्रा

ईश्वर श्रेष्ठ – के म तिम्रो होइन र 

अमृत मरहठ्ठा – लुट २

 

 

विधा: लक्स पपुलर च्वाइस अवार्ड

वर्षा राउत

केकी अधिकारी

प्रियंका कार्की

ऋचा शर्मा

सृष्टि श्रेष्ठ

प्रकाशित :मंसिर १८, २०७४

तपाईको प्रतिक्रिया

कमेन्टको लागि यहाँ click गर्नुहोस्

फेसबूक कमेन्ट गर्नुहोस्

फेसबूक छैन? यो फारम प्रयोग गर्नुहोस्